Yetimhane Filmini izle – The Orphanage Türkçe Dublaj 2007

FRAGMAN TEK PART YEDEK TEK PART 1.130 kez izlendi
X REKLAMI GEÇ
video yükleniyor lütfen bekleyiniz..
 1 Beğendim  0 Beğenmedim Yorum yaz Sinemod Sorun bildir

Sorun Bildir

Film videosu var ama geç yükleniyorVideo alanında sadece siyah alan var. AçılmıyorAltyazı Uyumlu DeğilFilmin bazı bölümleri eksik, silinmişSes kayması varDiğerVideo Kaldırılmış

Adınız (opsiyonel)

Epostanız (opsiyonel)

Paylaş
Yetimhane Filmini izle – The Orphanage Türkçe Dublaj 2007

Yetimhane Filmini izle – The Orphanage Türkçe Dublaj 2007

Turkce Dublaj

Tür Dram, Korku

Yapım 2007

Yönetmen Juan Antonio Bayona

Oyuncular Roger Príncep , Fernando Cayo , Mabel Rivera , Belen Rueda , Geraldine Chaplin

Konusu

Anne, seni Thomas’ın evine götüreyim mi ? Her korku filminde bir anahtar soru olur işte buda filmin seyrini değiştirebilecek bir soruydu. Hem gerilimi hem de dramı aynı anda yaşayabileceğiniz türlerden.

Hem dramatik hem kısmen gerilim. Korku demek aşırılık olur. Bu film Hollywoodun elinde çok kötü bir hayalet filmi suratı buruşmuş hayaletler , mistik ruhani yaklaşımlar ya da kendini görsel efekte dayamış anlamsız sahneler olabilecekken, İspanyolların ellerinden bir klasik eser olmuş Çünkü İspanyol sinemasının amacı da budur, dramatize edilmiş bir olaydan saf gerilimi yakalayabilmek.

Baş karakterimiz çocukluğunun ilk yıllarını geçirdiği yetimhane’ yi yeniden açmak amacıyla bu unutulmuş mekana geri döner. Bir süre sonra evlat edindiği oğlu, hayali bir arkadaş edinir. Oğlunun kaybolmasıyla beraber anne, vahşice öldürülmüş çocukluk arkadaşlarının aslında yetimhaneyi hiç bir zaman terk edemediklerini öğrenir.

Oyuncular mekan güzelde kurgu biraz basit kalmış. Neyi kimin korkutacağı, kişiden kişiye tamamı ile değişir. Yetimhane, büyük ihtimalle bu tarz film sevenleri etkiliyor diyebilirim ama bu türün yenilerini korkutacaktır. Benim için ise görsel açıdan başarılı bir film Yetimhane fakat yavan hikayesi, kolayca tahmin edilebilir sonu ve en önemlisi yeterince korkutucu sahneye sahip olmaması yüzünden bende beklediğim etkiyi yaratamadı ise de İzlediğim diğer benzer bir çok filmin finali saçma sapan bitiyordu ancak bu film gayet güzel bir finale sahip.

Güncellendi.

Facebook Yorumları

Yorumunuzu yazın

Son Zamanların En İyi Filmi - THE INVISIBLE GUEST - Pskilojik Gerilim Filmidir. HemenTıkla izle
+ +