Motosiklet Günlüğü izle – The Motorcycle Diaries Türkçe Dublaj

FRAGMAN TEK PART YEDEK TEK PART 5.285 kez izlendi
X REKLAMI GEÇ
video yükleniyor lütfen bekleyiniz..
 4 Beğendim  2 Beğenmedim Yorum yaz Sinemod Sorun bildir

Sorun Bildir

Film videosu var ama geç yükleniyorVideo alanında sadece siyah alan var. AçılmıyorAltyazı Uyumlu DeğilFilmin bazı bölümleri eksik, silinmişSes kayması varDiğerVideo Kaldırılmış

Adınız (opsiyonel)

Epostanız (opsiyonel)

Paylaş
Motosiklet Günlüğü izle – The Motorcycle Diaries Türkçe Dublaj

Motosiklet Günlüğü izle – The Motorcycle Diaries Türkçe Dublaj

Turkce Dublaj

Tür Biyografi, Dram

Yapım 2004

Yönetmen Walter Salles

Oyuncular Barbara Lombardo , Gael Garcia Bernal , Rodrigo De La Serna

Konusu

Motorsiklet Günlüğü Filmi

Henüz 23 yaşında iken tıp eğitimine bir sene ara veren Ernesto Che Guevara, en yakın arkadaşı Alberto Granado ile beraber bir motosiklet seyahatine çıkmaya karar verir. Memleketleri Arjantin den başlayacak bu seyahat tüm Güney Amerikayı kapsamaktadır. Motosikletleri ise 500cc lik 1939 model Norton marka bir emektardır.

Maddi imkansızlıklar ve bir dizi talihsizlikler yakalarını bırakmasa bile en büyük sermayeleri inançları ve idealleridir. Yol boyunca karşılaştıkları durumlar, kesitler ve insan manzaraları , özellikle Ernesto Che Guevara için bir esin kaynağı olacaktır. Meşhur bir devrimci olma yolundaki ideallerin ilk ateşi bu seyahatte ortaya çıkacaktır.

Malumunuz olduğu üzere, arkadaş – dost anlamındaki “Che” lakabı taşıyan Ernesto , Küba Devrimi’ nin en önde gelen karizmatik Marksist liderlerinden biridir. 39 yıllık kısacık yaşamı, onun bir efsane olmasına yetmiştir. Motosiklet Günlüğü filmi , kendisinin ve yol arkadaşı kimyager Alberto Granado nun güncelerinden yola çıkarak senaryolaştırılan bir
biyografi filmi niteliğindedir.

Seyahati boyunca Güney Amerika insanlarının içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik eşitsizliği doğrudan gözlemleme fırsatı bulmuştur. Bildiğim kadarıyla iki ayrı dalda akademi ödülü adaylığı mevcuttur. Bir motosiklet sevdalısı olarak filmin bende apayrı bir yeri daha vardı. 39 model motosiklet gariban gidişi ve bir noktada iflası gerçekten trajikomikti. Güney Amerikanın eşsiz doğasına da tanıklık ettiğimiz güzel sürüş sahneleri vardı. Tabi motosikletten düştükleri sahneler de çok komikti.

Güncellendi. 06.01.2019

Facebook Yorumları

Yorumunuzu yazın

Motosiklet Günlüğü izle – The Motorcycle Diaries Türkçe Dublaj (1 Yorum)

Son Zamanların En İyi Filmi - THE INVISIBLE GUEST - Pskilojik Gerilim Filmidir. HemenTıkla izle
+ +